Βοήθεια για νέα και σταθερά μέλη

.Για να μπορείτε να στείλετε προσωπικά μηνύματα.... πρέπει πρώτα να κάνετε 1 Post!
.Όταν βάζετε νέες αγγελίες προσθέστε στην περιγραφή του topic την λέξη[ΠΩΛΗΣΗ] ή [ΖΗΤΗΣΗ]
.Το forum μπορείτε πια να το βλέπετε και από το κινητό σας μέσα από την εφαρμογή TAPATALK.
.Γίνονται επισκευές και Recap σε ΟΛΑ τα Commodore,Atari,Spectrum και Amstrad κατόπιν συνεννόησης.

Ευχές και Χρόνια Πολλά για τα Χριστούγεννα

Λίγο απο όλα!
Απάντηση
kostakis
Status: Χωρίς σύνδεση

Ευχές και Χρόνια Πολλά για τα Χριστούγεννα

#1

Δημοσίευση από kostakis » Σάβ 24 Δεκ 2016, 22:09

Χρόνια πολλά σε όλους, χαρούμενα Χριστούγεννα με υγεία και ευτυχία.
Χρόνια πολλά και στους Χρήστους που γιορτάζουν. :clappingorange: :clappingorange:



Άβαταρ μέλους
MasterGR
Admin
Admin
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Τετ 11 Μάιος 2016, 21:41
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Has thanked: 197 times
Been thanked: 25 times
Επικοινωνία:
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: Ευχές και Χρόνια Πολλά για τα Χριστούγεννα

#2

Δημοσίευση από MasterGR » Κυρ 25 Δεκ 2016, 02:46

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

σε όλους να περνάτε καλά... με υγεία

:cbnn:
We make papades.. in any color!!
ALL THE OTHERS MAKE ONLY NUNS!

dinohatzi
Normal User
Normal User
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ 01 Οκτ 2016, 21:15
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: Ευχές και Χρόνια Πολλά για τα Χριστούγεννα

#3

Δημοσίευση από dinohatzi » Κυρ 25 Δεκ 2016, 03:23

Χρονια πολλα και καλα υγεια χαρα και ευτυχια σε ολους.Καλο χριστουγεννο.
Off Topic
@kostakis Να σου θυμησω οτι η απογραφη εγινε Οκτωβρη.
:edogel:

Άβαταρ μέλους
dony
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1240
Εγγραφή: Σάβ 14 Μάιος 2016, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ (Καισαριανή)
Has thanked: 24 times
Been thanked: 174 times
Επικοινωνία:
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: Ευχές και Χρόνια Πολλά για τα Χριστούγεννα

#4

Δημοσίευση από dony » Κυρ 25 Δεκ 2016, 09:23

Χρόνια Πολλά σε όλους, παιδιά. Να είστε καλά και να χαίρεστε τις μέρες αυτές μαζί με τους δικούς σας. :lioma:
We sold our soul for Rock n' Roll
Retro-νέα, παρουσιάσεις και δοκιμές: > dony.gr <

kostakis
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: Ευχές και Χρόνια Πολλά για τα Χριστούγεννα

#5

Δημοσίευση από kostakis » Κυρ 25 Δεκ 2016, 10:46

dinohatzi έγραψε:
Off Topic
@kostakis Να σου θυμησω οτι η απογραφη εγινε Οκτωβρη.
:edogel:
Μερικοί "κριτικοί" τής Αγίας Γραφής, καθώς εξετάζουν τις χρονολογίες περί την γέννηση τού Χριστού, νομίζουν ότι βρήκαν... "λαβράκι"! Λένε λοιπόν, ότι η αφήγηση τών Ευαγγελίων είναι ανακριβής, επειδή ο Χριστός δεν γεννήθηκε τότε που προσδιορίζει η Χριστιανική αφετηρία χρονολόγησης. Όμως με μια προσεκτικότερη ματιά, όχι μόνο τα Ευαγγέλια βγαίνουν αξιόπιστα, αλλά ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΟΝΤΑΙ ακόμα περισσότερο λόγω τής εξαιρετικής χρονολογικής ακριβείας τους!

http://oodegr.co/oode/grafi/kritiki/gennisi1.htm

dinohatzi
Normal User
Normal User
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ 01 Οκτ 2016, 21:15
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: Ευχές και Χρόνια Πολλά για τα Χριστούγεννα

#6

Δημοσίευση από dinohatzi » Κυρ 25 Δεκ 2016, 11:47

Off Topic
Βρε kostakis το λινκ που μας δινεις ειναι το αναξιοπιστο οχι η γραφη αλλα ακομα και σε αυτο το λινκ δεν αναφερεται ο μηνας που ειπα εγω.
δεν υπαρχει καμια ιστορικη αναφορα για την απογραφη πλην του Ιωσηπου οι οποιες δεν ειναι αναλητικες στις ημερομηνιες σαφως ουτε στους μηνες.
Αν τωρα κατσω και γραψω ολα αυτα που σας ειπα εκεινο το βραδυ σε ενα φορουμ θα αποκτησω 1000 πιστους σε 5 λεπτα
αυτο δεν σημαινει οτι ειμαι αξιοπιστος
Εγω τρολλαρα αλλα αυτοι στο λινκ το κανουν σοβαρα και ειναι εντελως αναξιοπιστοι διαβασε κιαλλο και θα δεις.
αν θες το σηζηταμε εκτενως με ιστορικες πηγες και κρινεις εσυ
Οι πηγες που σου δινουν συμπερασμα ως αποδηξη ειναι αναξιοπιστες αρκεσου στα γεγονοτα και βγαλε συμπερασματα εσυ
Αντε ρε χρονια πολλα

Άβαταρ μέλους
Θανάσης1
Im Back
Im Back
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ 16 Μάιος 2016, 19:51
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: Ευχές και Χρόνια Πολλά για τα Χριστούγεννα

#7

Δημοσίευση από Θανάσης1 » Κυρ 25 Δεκ 2016, 15:50

Χωρίς να σε γνωρίζω προσωπικά ( dinohatzi ) θεωρώ οτι το εν λόγω σάιτ (oodegr) απο τα καλύτερα του χώρου μαζί με το http://www.apologitis.com/ .Μπορεί κάποιος να μάθει αρκετά πραγματα στα θέματα τις ορθόδοξης πίστης και γενικότερα, η τουλάχιστον να πάρει μια ιδέα. Χρόνια Πολλά λοιπόν και απο εμένα σε ολους και συγγνώμη που μπαίνω σφήνα στην κουβέντα σου με τον kostakis. :drinkingcheers:

Άβαταρ μέλους
dimfil
Δεν με πιάνει κανείς
Δεν με πιάνει κανείς
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Δευ 14 Νοέμ 2016, 21:52
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: Ευχές και Χρόνια Πολλά για τα Χριστούγεννα

#8

Δημοσίευση από dimfil » Κυρ 25 Δεκ 2016, 22:33

Χρόνια Πολλά σε όλους! Καλά να περνάτε και πάντα με υγεία!

Τώρα, πιστεύετε δεν πιστεύετε, χριστιανοί ή όχι, τη σημερινή επίσημη αργία την τσιμπήσατε οπότε respect σε αυτούς που την καθιέρωσαν!

dinohatzi
Normal User
Normal User
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ 01 Οκτ 2016, 21:15
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: Ευχές και Χρόνια Πολλά για τα Χριστούγεννα

#9

Δημοσίευση από dinohatzi » Δευ 26 Δεκ 2016, 02:42

Off Topic
Φιλε Θαναση δεν ενοχλεις καθολου.Θελω να ξερεις οτι δεν προσπαθω να κανω καποιον να με πιστεψει, απλα λεω τη γνωμη μου.
Μπορω να δεχτω οποιο ιστορικο ντοκουμεντο οπως η αγια γραφη ή τα γραφομενα του ιωσηπου,αλλα ενα σαϊτ (καλο ή κακο στον χωρο του)
που μου αναφερει ανακριβειες του ενος (ιωσηπος) για να μου αποδηξει οτι λεει ο αλλος (λουκας)οτι ειναι σωστα και να μου τα κανει και κοκκινα
μην τυχει και δεν τα παρει το ματι μου ειναι ιστορικος περιγελος και οχι ιστορικη μελετη.Η αγια γραφη (παλαια & καινη διαθηκη) ειναι το μονο ιστορικο ντοκουμεντο που απο μονο του, χωρις να πρεπει να διαβασεις καποιο αλλο ιστορικο εγγραφο, αναιρει τον εαυτο του και τον κρινει αναξιοπιστο.
Η συζητηση αυτη ομως δεν επρεπε να γινεται σε αυτο το νημα. Αν θελετε να ανοιξει αλλο νημα ετσι κι αλλιως πριν απο τοσα χρονια που γιναν ολα αυτα ειναι ρετρο πολλα χρονια τωρα

Απάντηση