Βοήθεια για νέα και σταθερά μέλη

.Για να μπορείτε να στείλετε προσωπικά μηνύματα.... πρέπει πρώτα να κάνετε 1 Post!
.Όταν βάζετε νέες αγγελίες προσθέστε στην περιγραφή του topic την λέξη[ΠΩΛΗΣΗ] ή [ΖΗΤΗΣΗ]
.Το forum μπορείτε πια να το βλέπετε και από το κινητό σας μέσα από την εφαρμογή TAPATALK.
.Γίνονται επισκευές και Recap σε ΟΛΑ τα Commodore,Atari,Spectrum και Amstrad κατόπιν συνεννόησης.

Easyflash 3: ένα καταπληκτικό cartridge

ΟΛΑ ΕΔΩ!!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dony
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Σάβ 14 Μάιος 2016, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ (Καισαριανή)
Has thanked: 25 times
Been thanked: 176 times
Επικοινωνία:
Status: Χωρίς σύνδεση

Easyflash 3: ένα καταπληκτικό cartridge

#1

Δημοσίευση από dony » Σάβ 08 Απρ 2017, 09:18

Ο Commodore 64 είναι αναμφισβήτητα ένας υπολογιστής που δεν του έλειψε ποτέ η υποστήριξη, είτε από κατασκευαστές software, είτε από εταιρίες παραγωγής hardware. Και δεν αναφέρομαι μονάχα στην εποχή της ακμής του, αλλά και στα τελευταία χρόνια, που το retro computing δεν αποτελεί πλέον τόσο ασυνήθιστο hobby όσο άλλοτε. Όπως και να το κάνουμε αυτό είναι μάλλον φυσιολογικό, καθώς πρόκειται για τον πλέον επιτυχημένο home computer όλων των εποχών, με πωλήσεις που φημολογείται ότι άγγιξαν τα 18 εκατομμύρια τεμάχια, σε μια εποχή που ο κανόνας δεν ήταν να έχει το κάθε σπίτι υπολογιστή - μάλλον το αντίθετο!

Έχω παρουσιάσει στο παρελθόν από το blog μου αρκετά περιφερειακά για τον 64άρη, τα περισσότερα εκ των οποίων μάλιστα αποτελούν δημιουργίες του φίλου μου Δημήτρη (MasterGR). Το Easyflash 3 που θα σας παρουσιάσω σήμερα το οφείλω εν μέρει σε μια πολύ ευγενική χειρονομία ενός άλλου φίλου Δημήτρη (dimfil), ο οποίος, όταν τον προσέγγισα για να αγοράσω ένα Easyflash cartridge που πουλούσε, μου έδωσε σε τιμή-δώρο και ένα Easyflash 3. Και τον ευχαριστώ ολόψυχα που το έκανε, γιατί το Easyflash 3 δεν είναι απλά ένα Easyflash με περισσότερα slots μνήμης όπως (βλακωδώς) νόμιζα...

Για τα υπόλοιπα, δείτε εδώ. :coolphotos:
141_zoom_1397869814.jpg


We sold our soul for Rock n' Roll
Retro-νέα, παρουσιάσεις και δοκιμές: > dony.gr <

Απάντηση