Βοήθεια για νέα και σταθερά μέλη

.Για να μπορείτε να στείλετε προσωπικά μηνύματα.... πρέπει πρώτα να κάνετε 1 Post!
.Όταν βάζετε νέες αγγελίες προσθέστε στην περιγραφή του topic την λέξη[ΠΩΛΗΣΗ] ή [ΖΗΤΗΣΗ]
.Το forum μπορείτε πια να το βλέπετε και από το κινητό σας μέσα από την εφαρμογή TAPATALK.
.Γίνονται επισκευές και Recap σε ΟΛΑ τα Commodore,Atari,Spectrum και Amstrad κατόπιν συνεννόησης.

Η Ελληνική κοινότητα της Amiga (by MrZammler)

ΟΛΑ ΕΔΩ!!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dony
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Σάβ 14 Μάιος 2016, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ (Καισαριανή)
Has thanked: 25 times
Been thanked: 176 times
Επικοινωνία:
Status: Χωρίς σύνδεση

Η Ελληνική κοινότητα της Amiga (by MrZammler)

#1

Δημοσίευση από dony » Παρ 29 Σεπ 2017, 21:04

Δεν ξέρω για τους νέους, αλλά οι παλιότεροι σίγουρα τον θυμούνται. Υπήρξε μια από τις πλέον ενδιαφέρουσες προσωπικότητες της ελληνικής κοινότητας της Amiga την "χρυσή" εποχή του Amigahellas - αφήστε που από την δική του 1200άρα με Blizzard 1230 Mk. IV (αν θυμάμαι καλά) "σηκωνόταν" το forum τα παλιά, καλά χρόνια!

Αν και έμενε στην Κρήτη, σχεδόν όλοι οι Αμιγκάδες της Αθήνας τον γνώριζαν. Αν και ποτέ δεν "φώναζε" και γενικώς ήταν ήπιος άνθρωπος χαμηλών τόνων, όλοι άκουγαν την άποψή του. Είναι ο δημιουργός του iGame που σίγουρα όλοι έχετε χρησιμοποιήσει for Christ's sake! Παρόλο που έχει μείνει (πραγματικά δυστυχώς) αρκετά χρόνια έξω απ' τα Αμιγκικά δρώμενα - τουλάχιστον φανερά - πάντα θα έχει για μένα προσωπικά σημασία η γνώμη του για τα όσα συμβαίνουν. Έτσι, όταν μετά το κλείσιμο του Amigaplanet και τη γέννηση του AmigaComet μου έκανε την τιμή να μοιραστεί μαζί μου (και όχι μόνο) τις θέσεις και τις εντυπώσεις του για το όλο θέμα, θεώρησα απαραίτητο να τις μεταβιβάσω και εγώ σε σας. Πάμε λοιπόν!

"Πριν μερικές μέρες έκλεισε το amigaplanet.gr. Μπορώ να πω ότι με εξέπληξε. Δεν συμμετείχα ενεργά στην κοινότητα εδώ και χρόνια, παρόλα αυτά παρακολουθούσα έστω 1-2 φορές την εβδομάδα τι γίνεται, σε όλα τα σχετικά site (εκτός και εντός Ελλάδας)."...

Για την πολύ ενδιαφέρουσα συνέχεια, διαβάστε εδώ.


We sold our soul for Rock n' Roll
Retro-νέα, παρουσιάσεις και δοκιμές: > dony.gr <

Απάντηση