Βοήθεια για νέα και σταθερά μέλη

.Για να μπορείτε να στείλετε προσωπικά μηνύματα.... πρέπει πρώτα να κάνετε 1 Post!
.Όταν βάζετε νέες αγγελίες προσθέστε στην περιγραφή του topic την λέξη[ΠΩΛΗΣΗ] ή [ΖΗΤΗΣΗ]
.Το forum μπορείτε πια να το βλέπετε και από το κινητό σας μέσα από την εφαρμογή TAPATALK.
.Γίνονται επισκευές και Recap σε ΟΛΑ τα Commodore,Atari,Spectrum και Amstrad κατόπιν συνεννόησης.

Ετοιμαστείτε: το Amicamp επιστρέφει!

ΟΛΑ ΕΔΩ!!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dony
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Σάβ 14 Μάιος 2016, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ (Καισαριανή)
Has thanked: 25 times
Been thanked: 176 times
Επικοινωνία:
Status: Χωρίς σύνδεση

Ετοιμαστείτε: το Amicamp επιστρέφει!

#1

Δημοσίευση από dony » Παρ 27 Οκτ 2017, 13:02

Καθώς ο Οκτώβριος πλησιάζει στην ολοκλήρωσή του και ετοιμαζόμαστε να υποδεχθούμε τον Νοέμβριο, συνειδητοποιούμε ότι σιγά-σιγά μια ακόμα χρονιά φτάνει στο τέλος της (και προστίθεται στην γέρικη καμπούρα μας, αλλά αυτή είναι μια άλλη ιστορία). Τα τελευταία χρόνια είχαμε συνηθίσει το κλείσιμο της χρονιάς να σηματοδοτείται από την αγαπημένη (την μοναδική, καλύτερα) διοργάνωση με αντικείμενο την Amiga εν Ελλάδι, το Amicamp. Αυτό δυστυχώς, δεν θα συμβεί φέτος...

Εντάξει, τώρα που σας τρόμαξα ας μοιραστώ μαζί σας το - μέχρι τώρα - επτασφράγιστο μυστικό: για διάφορους λόγους που δεν έχουν και τόσο μεγάλη σημασία το επερχόμενο Amicamp, το 6ο κατά σειρά, δεν θα λάβει χώρα εντός του 2017, αλλά θα καθυστερήσει λιγάκι, γύρω στις 40 ημέρες. Σίγουρα το γεγονός αυτό δεν μας βολεύει όλους ιδιαίτερα, καθώς είχαμε καλομάθει η διοργάνωση να γίνεται τις ίδιες μέρες που είχαμε στα χέρια μας το Χριστουγεννιάτικο τεύχος του Retro Planet αλλά, τι να κάνουμε; Αυτό που έχει πραγματικά σημασία είναι να συνεχίζει να υφίσταται το Amicamp ως θεσμός και να ξέρουμε ότι μια φορά το χρόνο, εκεί, κάπου κοντά στα Χριστούγεννα, θα μαζευόμαστε παλιοί και νέοι φίλοι της Amiga σε έναν ιδανικό χώρο όπως είναι το Found.ation μαζί με τα αγαπημένα μας μηχανάκια και θα περνάμε ένα ξέγνοιαστο διήμερο, με ενδιαφέρουσες κουβέντες, σε ωραία ατμόσφαιρα και υπό τους ήχους κλασικών video games της "Μεγάλης Κυρίας" της Commodore.

Για τη συνέχεια (και τις ημερομηνίες) διαβάστε ΕΔΩ.

Εικόνα


We sold our soul for Rock n' Roll
Retro-νέα, παρουσιάσεις και δοκιμές: > dony.gr <

Άβαταρ μέλους
lechuck
Πήρα τ'απάνω μου
Πήρα τ'απάνω μου
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τρί 26 Σεπ 2017, 08:17
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: Ετοιμαστείτε: το Amicamp επιστρέφει!

#2

Δημοσίευση από lechuck » Παρ 27 Οκτ 2017, 15:27

Αν και έφαγα πολλά γκολ , είχε πολύ χαβαλέ το περσινό τουρνουά Sensible.
Mακάρι να γίνει κάτι παρόμοιο και φέτος.

Δεν ξέρω αν το έχετε παίξει αλλά εγώ έλιωνα παλιότερα με το παρακάτω

https://classicreload.com/lakers-vs-cel ... yoffs.html

Δεν είχε τα καλύτερα γραφικά αλλά διπλό ήταν πολύ πορωτικό!!!

Y.Γ: Νομίζω δεν είχε βγει σε Amiga βέβαια.
Carpe Diem

Άβαταρ μέλους
circleag
βρρουυυυυμμμμ...
βρρουυυυυμμμμ...
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ 09 Ιούλ 2016, 01:37
Τοποθεσία: Piraeus
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: Ετοιμαστείτε: το Amicamp επιστρέφει!

#3

Δημοσίευση από circleag » Παρ 27 Οκτ 2017, 20:59

:bravo:

Ωραία νέα!!!!!

Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι τις μέρες της προετοιμασίας είμαι μέσα! :houla: :cv:

Άβαταρ μέλους
kostakis
Πάμε Για Αλλα
Πάμε Για Αλλα
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τετ 15 Φεβ 2017, 16:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: Ετοιμαστείτε: το Amicamp επιστρέφει!

#4

Δημοσίευση από kostakis » Παρ 27 Οκτ 2017, 21:08

Ελπίζω να γίνει και φέτος τουρνουά Sensible.

Απάντηση