Βοήθεια για νέα και σταθερά μέλη

.Για να μπορείτε να στείλετε προσωπικά μηνύματα.... πρέπει πρώτα να κάνετε 1 Post!
.Όταν βάζετε νέες αγγελίες προσθέστε στην περιγραφή του topic την λέξη[ΠΩΛΗΣΗ] ή [ΖΗΤΗΣΗ]
.Το forum μπορείτε πια να το βλέπετε και από το κινητό σας μέσα από την εφαρμογή TAPATALK.
.Γίνονται επισκευές και Recap σε ΟΛΑ τα Commodore,Atari,Spectrum και Amstrad κατόπιν συνεννόησης.

Lunatico για Commodore 64

ΟΛΑ ΕΔΩ!!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dony
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1240
Εγγραφή: Σάβ 14 Μάιος 2016, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ (Καισαριανή)
Has thanked: 24 times
Been thanked: 174 times
Επικοινωνία:
Status: Χωρίς σύνδεση

Lunatico για Commodore 64

#1

Δημοσίευση από dony » Τρί 13 Φεβ 2018, 16:34

Σήμερα το πρωί είχα την τύχη, ψάχνοντας να εντοπίσω κάποιο νέο, αξιόλογο demo για τον Commodore 64 που να μην είχε υποπέσει στην αντίληψή μου (ξέρω, πολύ ιδιαίτερος τρόπος για να περνάει η ώρα του πρωινού καφέ) είχα την τύχη να πέσω πάνω στο Lunatico. Και γράφω "τύχη" γιατί το Lunatico είναι πραγματικά εξαιρετικό. Για να είμαι ακριβής, είναι από τα καλύτερα demos που έχω δει ποτέ σε 64άρη, σίγουρα μέσα στα 10 κορυφαία. Κι αυτό κάθε άλλο παρά εύκολη υπόθεση είναι...

Ψάχνοντάς το λοιπόν λίγο περισσότερο ήθελα να τσεκάρω ποιο group είναι αυτοί οι lft που δεν τους είχα ξανακούσει ποτέ μου; Επρόκειτο για καινούριο φρούτο ή για κάποιους καθιερωμένους εδώ και δεκαετίες στον χώρο sceners που απλώς δεν είχαν υποπέσει στην αντίληψή μου;

Η απάντηση, σε ό,τι έχει να κάνει με την χρονική παρουσία στον χώρο ήταν κάπου στη μέση: η πρώτη παραγωγή που χρεώνεται σε κάποιο group ονομαζόμενο lft είναι από το 2004, ένα 4Κ demo που τρέχει σε Linux. "Group" είπα; Γράψε λάθος! Γιατί δεν πρόκειται για group από coders αλλά για ένα μονάχα άτομο, τον εκ Σουηδίας ορμώμενο Linus Åkesson.

Για τη συνέχεια της ανάρτησης και το video του Lunatico πατήστε ΕΔΩ.

Εικόνα


We sold our soul for Rock n' Roll
Retro-νέα, παρουσιάσεις και δοκιμές: > dony.gr <

Απάντηση