Βοήθεια για νέα και σταθερά μέλη

.Για να μπορείτε να στείλετε προσωπικά μηνύματα.... πρέπει πρώτα να κάνετε 1 Post!
.Όταν βάζετε νέες αγγελίες προσθέστε στην περιγραφή του topic την λέξη[ΠΩΛΗΣΗ] ή [ΖΗΤΗΣΗ]
.Το forum μπορείτε πια να το βλέπετε και από το κινητό σας μέσα από την εφαρμογή TAPATALK.
.Γίνονται επισκευές και Recap σε ΟΛΑ τα Commodore,Atari,Spectrum και Amstrad κατόπιν συνεννόησης.

Ένας χρόνος χωρίς το Amigaplanet: σε ευχαριστώ, Amigahellas! (μέρος 1ο)

ΟΛΑ ΕΔΩ!!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dony
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Σάβ 14 Μάιος 2016, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ (Καισαριανή)
Has thanked: 25 times
Been thanked: 176 times
Επικοινωνία:
Status: Χωρίς σύνδεση

Ένας χρόνος χωρίς το Amigaplanet: σε ευχαριστώ, Amigahellas! (μέρος 1ο)

#1

Δημοσίευση από dony » Σάβ 06 Οκτ 2018, 12:02

Για την ακρίβεια, ένας χρόνος και καμιά δεκαριά-δεκαπέντε μέρες, αν δεν με απατά η μνήμη μου (ευτυχώς υπάρχουν και οι αναρτήσεις στο blog). Μνημόσυνο δεν κάναμε, ούτε ένα thread δεν άνοιξε πουθενά, ούτε ένα τηλέφωνο ή SMS. Πάει, τον ξεχάσαμε τον μακαρίτη. Ή, μήπως όχι; Αν μη τι άλλο, το γεγονός και μόνο ότι αυτή τη στιγμή διαβάζετε τούτο εδώ το κείμενο, καταμαρτυρά περήφανα ότι εγώ δεν ξέχασα. Τουλάχιστον όχι τα περισσότερα. Τι να κάνεις, το να σταματήσει τη λειτουργία του ένα forum δεν είναι και το τέλος του κόσμου: μπορείς να ανατρέξεις σε όσα είχαν γραφτεί σε αυτό όσο λειτουργούσε. Τι συμβαίνει όμως όταν, σε μία στιγμή, κάποιος αποφασίζει να το εξαφανίσει από προσώπου διαδικτύου μια και καλή; Τότε, απλά, όλα χάνονται και μένεις με τις αναμνήσεις. Κι επειδή πολλές φορές ο χρόνος που περνάει αλλοιώνει τα περιεχόμενα της RAM μας χωρίς εμείς να το παίρνουμε χαμπάρι, καλό είναι πού και πού να ρίχνουμε μια πιο προσεκτική ματιά σε ό,τι έχει μείνει από τα παλιά. Και, όσο κι αν ακούγεται παράξενο, ό,τι έχει απομείνει από το Amigaplanet βρίσκεται στο... Amigahellas! Ή, καλύτερα, για να είμαι ακριβής έχουν μείνει οι λόγοι για τους οποίους γεννήθηκε η πλέον (ίσως) ανατρεπτική ελληνική ρετρο-κοινότητα...

Για τη συνέχεια, διαβάστε ΕΔΩ.

Εικόνα


We sold our soul for Rock n' Roll
Retro-νέα, παρουσιάσεις και δοκιμές: > dony.gr <

Απάντηση