Βοήθεια για νέα και σταθερά μέλη

.Για να μπορείτε να στείλετε προσωπικά μηνύματα.... πρέπει πρώτα να κάνετε 1 Post!
.Όταν βάζετε νέες αγγελίες προσθέστε στην περιγραφή του topic την λέξη[ΠΩΛΗΣΗ] ή [ΖΗΤΗΣΗ]
.Το forum μπορείτε πια να το βλέπετε και από το κινητό σας μέσα από την εφαρμογή TAPATALK.
.Γίνονται επισκευές και Recap σε ΟΛΑ τα Commodore,Atari,Spectrum και Amstrad κατόπιν συνεννόησης.

Ένας χρόνος χωρίς το Amigaplanet: σε ευχαριστώ, Amigahellas! (μέρος 5ο)

ΟΛΑ ΕΔΩ!!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dony
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1240
Εγγραφή: Σάβ 14 Μάιος 2016, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ (Καισαριανή)
Has thanked: 24 times
Been thanked: 174 times
Επικοινωνία:
Status: Χωρίς σύνδεση

Ένας χρόνος χωρίς το Amigaplanet: σε ευχαριστώ, Amigahellas! (μέρος 5ο)

#1

Δημοσίευση από dony » Δευ 29 Οκτ 2018, 18:50

Είχαμε αφήσει την ιστορία μας στον Σεπτέμβρη του 2018, τον καιρό δηλαδή που ξεκίνησε η παράλληλη πορεία του Amigaplanet με το Amigahellas. Όπως είχα γράψει, η δυναμική του τελευταίου ήταν τεράστια, το ίδιο και η αγάπη των μελών της κοινότητας για αυτό. Παρόλα αυτά, ήδη από τα τέλη του 2008 με αρχές του 2009 άρχισε να αχνοφαίνεται μια σταδιακή μετακίνηση πληθυσμού από το hellas προς το planet, ενώ δεν θα πρέπει να παραλείψουμε να αναφέρουμε ότι κάποιοι, αηδιασμένοι από τα όσα είχαν συμβεί, αποφάσισαν να ρίξουν μαύρη πέτρα πίσω τους και να φύγουν μακριά από τις τοξικές Αμιγκο-κόντρες.

Παρόλα τα όσα είχαν συμβεί κατά τη διάρκεια της χρονιάς (δείτε εδώ, εδώ, εδώ και εδώ) η κοινότητα του Amigahellas συνέχιζε να είναι ενεργή και να παράγει έργο: πέρα από την (και πάλι επιτυχημένη) συμμετοχή στην DTE 2008, δεν θα πρέπει να παραλείψουμε να αναφέρουμε το Amigathering στη Ρόδο αλλά και το Amigahellas The Magazine, μία αξιόλογη και πρωτοπόρα προσπάθεια για αμιγώς Αμιγκικό περιοδικό που κυκλοφόρησε σε .PDF αλλά και σε έντυπη μορφή.

Για τη συνέχεια, διαβάστε ΕΔΩ.

Εικόνα


We sold our soul for Rock n' Roll
Retro-νέα, παρουσιάσεις και δοκιμές: > dony.gr <

Άβαταρ μέλους
mike
βρρουυυυυμμμμ...
βρρουυυυυμμμμ...
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Δευ 23 Μάιος 2016, 22:54
Been thanked: 1 time
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: Ένας χρόνος χωρίς το Amigaplanet: σε ευχαριστώ, Amigahellas! (μέρος 5ο)

#2

Δημοσίευση από mike » Πέμ 01 Νοέμ 2018, 23:56

Τωρα το θυμηθηκα και γελαω μονος μου βραδιατικα:
στο amigahellas εχω φαει ban ακομα και εγω :buttshake:
μπορει να ηταν μονο για 2μερες, αλλα το γεγονος οτι εφαγα εγω ban που ειμαι σελεμπριτυ, ολοι με ξερουν και πουθενα δεν εχω γινει ban, κατι λεει για το που κινηθηκε τοτε το ολο θεμα.

Άβαταρ μέλους
dony
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1240
Εγγραφή: Σάβ 14 Μάιος 2016, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ (Καισαριανή)
Has thanked: 24 times
Been thanked: 174 times
Επικοινωνία:
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: Ένας χρόνος χωρίς το Amigaplanet: σε ευχαριστώ, Amigahellas! (μέρος 5ο)

#3

Δημοσίευση από dony » Σάβ 03 Νοέμ 2018, 18:42

mike έγραψε:
Πέμ 01 Νοέμ 2018, 23:56
Τωρα το θυμηθηκα και γελαω μονος μου βραδιατικα:
στο amigahellas εχω φαει ban ακομα και εγω :buttshake:
μπορει να ηταν μονο για 2μερες, αλλα το γεγονος οτι εφαγα εγω ban που ειμαι σελεμπριτυ, ολοι με ξερουν και πουθενα δεν εχω γινει ban, κατι λεει για το που κινηθηκε τοτε το ολο θεμα.
Εγώ δεν είχα φάει ban ποτέ! :allatis:
We sold our soul for Rock n' Roll
Retro-νέα, παρουσιάσεις και δοκιμές: > dony.gr <

Απάντηση