Βοήθεια για νέα και σταθερά μέλη

.Για να μπορείτε να στείλετε προσωπικά μηνύματα.... πρέπει πρώτα να κάνετε 1 Post!
.Όταν βάζετε νέες αγγελίες προσθέστε στην περιγραφή του topic την λέξη[ΠΩΛΗΣΗ] ή [ΖΗΤΗΣΗ]
.Το forum μπορείτε πια να το βλέπετε και από το κινητό σας μέσα από την εφαρμογή TAPATALK.
.Γίνονται επισκευές και Recap σε ΟΛΑ τα Commodore,Atari,Spectrum και Amstrad κατόπιν συνεννόησης.

[ΠΩΛΗΣΗ] Commodore 64 και floppy drive 1541

Amiga,C64,C128,VIC 20,Plus 4....
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dimfil
Δεν με πιάνει κανείς
Δεν με πιάνει κανείς
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Δευ 14 Νοέμ 2016, 21:52
Status: Χωρίς σύνδεση

[ΠΩΛΗΣΗ] Commodore 64 και floppy drive 1541

#1

Δημοσίευση από dimfil » Παρ 03 Μαρ 2017, 13:59

Αγαπητοί φίλοι, λόγω σημαντικότατης έλλειψης χώρου αλλά και ακόμα πιο σημαντικής έλλειψης χρόνου για να ασχοληθώ, αποφάσισα να αποχωριστώ ότι περισσεύει από τη ντουλάπα! Η αλήθεια είναι ότι οι ρετροϋπολογιστές δεν είναι πια πολύ ψηλά στο χρόνο που αφιερώνω στα διάφορα χομπι μου οπότε δεν υπάρχει και λόγος να τα τρώει όλα η ντουλάπα ενώ κάποιος άλλος θα μπορούσε ενδεχομένως να τα χαρεί περισσότερο.

Για αρχή λοιπόν "φεύγει" ο C64 breadbin που έχω, μαζί με το 1541 flopy drive. Και τα δύο σε άψογη κατάσταση, λειτουργικά και αισθητικά, ειδικά ο c64 ο οποίος ήταν με warranty seal την οποία εγώ ο ίδιος άνοιξα προκειμένου να ελέγξω το μηχάνημα αφενός και αφετέρου να προσθέσω ψύκτρες σε όλα τα ευαίσθητα ολοκληρωμένα του motherboard για επιπλέον προστασία στο χρόνο. Φυσικά συνοδεύεται από original power supply.
Μαζί θα δοθούν καλώδια s-video και scart καθώς φυσικά και serial cable για το drive. Επίσης καλώδιο XE1541 για τη συνδεση του drive με pc.
Τέλος, θα προσθέσω στο πακέτο ένα joystick Tomahawk καθώς και 2-3 κουτιά NOS δισκετών 5.25".
Τι ξεχνάω; Α, ναι! Δώρο ένα final cartridge III+ φτιαγμένο από τα χέρια του MasterGR...!!!

Επαναλαμβάνω, όλα λειτουργούν κανονικά και ειναι φυσικά δοκιμασμένα πρόσφατα. Φωτογραφίες δεν έχω γιατί ο c64 και το drive ειναι αποθηκευμένα σε προστατευτικό πλαστικό αλλά αν κάποιος χρειάζεται θα δω τι μπορώ να κάνω.
Θα προτιμούσα παραλαβή από το σπίτι μου με επίδειξη καλής λειτουργίας. Λυπάμαι να το βάλω στη διαδικασία ταχυδρομικής μεταφοράς με το φόβο ζημιάς.

Νομίζω στα 120 ευρώ όλα μαζί είναι μια δίκαιη τιμή, ειδικά για την κατάσταση που βρίσκονται τα μηχανήματα.
Δεν θα με ενδιέφερε κάποια ανταλλαγή.
Η αγγελία έχει ανέβει και αλλού.

Ευχαριστώ και είμαι ανοικτός σε οποιαδήποτε ερώτηση να απαντήσω.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimfil την Παρ 03 Μαρ 2017, 18:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.



Άβαταρ μέλους
MasterGR
Admin
Admin
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Τετ 11 Μάιος 2016, 21:41
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Has thanked: 197 times
Been thanked: 25 times
Επικοινωνία:
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: [ΠΩΛΗΣΗ] Commodore 64 και floppy drive 1541

#2

Δημοσίευση από MasterGR » Παρ 03 Μαρ 2017, 17:14

Η τιμή του πακέτου είναι άψογη!!
Και αν κρίνω από το αφεντικό και το εργαλείο θα είναι άψογο..
Να μη πω για το cartridge ΙΙΙ+.......

Αν πραγματικά είχα χώρο θα το έπαιρνα εγώ.. και ας έχω 2

Άντε να το πάρει κανένας φίλος να το ευχαριστηθεί...
We make papades.. in any color!!
ALL THE OTHERS MAKE ONLY NUNS!

Άβαταρ μέλους
dimfil
Δεν με πιάνει κανείς
Δεν με πιάνει κανείς
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Δευ 14 Νοέμ 2016, 21:52
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: [ΠΩΛΗΣΗ] Commodore 64 και floppy drive 1541

#3

Δημοσίευση από dimfil » Σάβ 04 Μαρ 2017, 18:28

Πουλήθηκε εκτός φόρουμ.
Ευχαριστώ.

Απάντηση