Βοήθεια για νέα και σταθερά μέλη

.Για να μπορείτε να στείλετε προσωπικά μηνύματα.... πρέπει πρώτα να κάνετε 1 Post!
.Όταν βάζετε νέες αγγελίες προσθέστε στην περιγραφή του topic την λέξη[ΠΩΛΗΣΗ] ή [ΖΗΤΗΣΗ]
.Το forum μπορείτε πια να το βλέπετε και από το κινητό σας μέσα από την εφαρμογή TAPATALK.
.Γίνονται επισκευές και Recap σε ΟΛΑ τα Commodore,Atari,Spectrum και Amstrad κατόπιν συνεννόησης.

Ο TheC64 στην Ελλάδα!

ΟΛΑ ΕΔΩ!!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dony
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1240
Εγγραφή: Σάβ 14 Μάιος 2016, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ (Καισαριανή)
Has thanked: 24 times
Been thanked: 174 times
Επικοινωνία:
Status: Χωρίς σύνδεση

Ο TheC64 στην Ελλάδα!

#1

Δημοσίευση από dony » Παρ 07 Φεβ 2020, 15:31

Ναι, δεν είναι ψέματα! Ο TheC64 είναι στην Ελλάδα ή, για να είμαστε πιο ακριβείς, είναι στα χέρια μου. Άρα μπορεί όποιος ενδιαφέρεται να τον αγοράσει επιτέλους και από την Ελλάδα; Χμμμ... και ναι, και όχι. Ναι, μπορεί να τον αγοράσει από το σπίτι του και να τον παραλάβει στο ίδιο μέρος. Όχι, δεν μπορεί να τον αγοράσει από Ελληνικό κατάστημα. Τουλάχιστον όχι ακόμα...

Βλέπετε, στο επίσημο website της Retro Games Ltd. δεν υπάρχει κάποια πληροφορία για εν Ελλάδι αντιπρόσωπο/διανομέα. Άρα, τι μπορεί να κάνει κάποιος εάν θέλει να αποκτήσει έναν TheC64 για να συνδυάσει Commodoreίσιο feeling με τα περιφερειακά (τηλεόραση, joysticks, USB sticks) της νέας χιλιετίας; Πολύ απλά ό,τι έκανα και εγώ, καλοί μου φίλοι και φίλες...

Βλέπετε, με την έξοδο της Αγγλίας από την Ευρωπαϊκή Ένωση πλέον τα μαγαζιά του Ηνωμένου Βασιλείου μάλλον θα πάψουν σιγά-σιγά να αποτελούν δημοφιλείς προορισμούς για όλους εμάς τους εν Ελλάδι καταναλωτές. Τι έκανα κι εγώ λοιπόν;

Για τη συνέχεια, διαβάστε ΕΔΩ.

Εικόνα


We sold our soul for Rock n' Roll
Retro-νέα, παρουσιάσεις και δοκιμές: > dony.gr <

Απάντηση