Βοήθεια για νέα και σταθερά μέλη

.Για να μπορείτε να στείλετε προσωπικά μηνύματα.... πρέπει πρώτα να κάνετε 1 Post!
.Όταν βάζετε νέες αγγελίες προσθέστε στην περιγραφή του topic την λέξη[ΠΩΛΗΣΗ] ή [ΖΗΤΗΣΗ]
.Το forum μπορείτε πια να το βλέπετε και από το κινητό σας μέσα από την εφαρμογή TAPATALK.
.Γίνονται επισκευές και Recap σε ΟΛΑ τα Commodore,Atari,Spectrum και Amstrad κατόπιν συνεννόησης.

OS 3.9 (και όχι μόνο) στην TheA500 mini

ΟΛΑ ΕΔΩ!!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dony
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1240
Εγγραφή: Σάβ 14 Μάιος 2016, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ (Καισαριανή)
Has thanked: 24 times
Been thanked: 174 times
Επικοινωνία:
Status: Χωρίς σύνδεση

OS 3.9 (και όχι μόνο) στην TheA500 mini

#1

Δημοσίευση από dony » Κυρ 08 Μάιος 2022, 09:40

Θεωρώ ότι πλέον η πλειονότητα όσων ενδιαφέρονταν να αποκτήσουν το νέο θαυματουργό μηχανηματάκι της Retro Games Ltd. την TheA500 mini, θα το έχουν κάνει. Κι ας έλεγαν μέχρι μερικούς μήνες πριν "αποκλείεται να το πάρω", "τι να το κάνω αυτό το πράγμα;", "δεν είναι Amiga" και άλλα τέτοια ωραία. Κανείς δεν γουστάρει emulation - έτσι λέμε, τουλάχιστον - αλλά με το που έσκασε το μικρό Αμιγκάκι όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε!

Εγώ φυσικά δεν είμαι εδώ για να σχολιάσω συμπεριφορές - υπάρχουν άπειροι "φίλοι" στο Facebook που ασχολούνται αποκλειστικά με αυτό -, αλλά για να γράψω για κάτι που εντόπισα και μου φάνηκε ιδιαίτερα χρήσιμο. Ήτοι, μια πλήρη εγκατάσταση του AmigaOS 3.9 για την TheA500 mini με ένα σκασμό software και παιχνίδια, που απογειώνει την εμπειρία του λιλιπούτειου υπολογιστή σε άλλα επίπεδα.

Για τη συνέχεια, διαβάστε ΕΔΩ.

Εικόνα


We sold our soul for Rock n' Roll
Retro-νέα, παρουσιάσεις και δοκιμές: > dony.gr <

Απάντηση