Βοήθεια για νέα και σταθερά μέλη

.Για να μπορείτε να στείλετε προσωπικά μηνύματα.... πρέπει πρώτα να κάνετε 1 Post!
.Όταν βάζετε νέες αγγελίες προσθέστε στην περιγραφή του topic την λέξη[ΠΩΛΗΣΗ] ή [ΖΗΤΗΣΗ]
.Το forum μπορείτε πια να το βλέπετε και από το κινητό σας μέσα από την εφαρμογή TAPATALK.
.Γίνονται επισκευές και Recap σε ΟΛΑ τα Commodore,Atari,Spectrum και Amstrad κατόπιν συνεννόησης.

Once We Were Kings #5 - Το διαχρονικό παζάρι

ΟΛΑ ΕΔΩ!!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dony
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Σάβ 14 Μάιος 2016, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ (Καισαριανή)
Has thanked: 25 times
Been thanked: 176 times
Επικοινωνία:
Status: Χωρίς σύνδεση

Once We Were Kings #5 - Το διαχρονικό παζάρι

#1

Δημοσίευση από dony » Κυρ 12 Μαρ 2017, 11:33

Δεν έχει νόημα να κοροϊδεύεις κάποιον - πόσο μάλλον όταν αυτός ο κάποιος είναι ο εαυτός σου, έτσι δεν είναι; Πολλές χιλιάδες ευρώ ξοδεύτηκαν από εμένα αλλά και από όλους όσους ασχολούνται με το hobby του retro computing όλα αυτά τα χρόνια. Τσάμπα; Δύσκολο να το πει κανείς. Κάθε νέο μηχάνημα ήταν μια εμπειρία, κάθε άνοιγμα πακέτου που ερχόταν στο ταχυδρομείο σε έκανε να νιώθεις ξανά σαν παιδάκι που ανοίγει τα Χριστουγεννιάτικα δώρα του. Μόνο και μόνο αυτό το τελευταίο, ίσως να δίνει νόημα και αξία στην όλη ιστορία, αξία που ξεπερνάει την χρηματική...

Φυσικά, ένα είναι το να αγοράζεις συνεχώς κι άλλο είναι το να τα διατηρείς στην κατοχή σου όλα αυτά που απέκτησες: εκτός του ότι απαιτείται (πολύ) μεγάλος χώρος, από κάποιο σημείο και μετά, όταν σφίξουν τα γάλατα σε οικονομικό επίπεδο, αναπόφευκτα η retro συλλογή σου αρχίζει να μεταφράζεται σε ευρώ, σε πληρωμένους λογαριασμούς, σε τακτοποιημένες οικονομικές υποχρεώσεις.

Για τη συνέχεια και πολλές-πολλές φωτογραφίες δείτε εδώ. :coolphotos:
100_1042.JPG


We sold our soul for Rock n' Roll
Retro-νέα, παρουσιάσεις και δοκιμές: > dony.gr <

Άβαταρ μέλους
dimfil
Δεν με πιάνει κανείς
Δεν με πιάνει κανείς
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Δευ 14 Νοέμ 2016, 21:52
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: Once We Were Kings #5 - Το διαχρονικό παζάρι

#2

Δημοσίευση από dimfil » Κυρ 12 Μαρ 2017, 11:59

Η μόνιμη απορία μου ρε γαμώτο ήταν, και εξακολουθεί να είναι, ΠΟΥ στην ευχή τα αποθηκεύετε όλα αυτά! Εγώ με το ζόρι αφιέρωσα ενα γραφείο αλλά και πάλι, δεν γινόταν να μείνει για πολύ καιρό με τόση παλιατζούρα πάνω του!
Είδα βέβαια και αποθήκες γνωστών και μη εξαιρετέων στοκαδόρων της "πιάτσας" και γνώρισα το μεγαλείο της ματαιοδοξιας τους... Φαντάζομαι για αυτούς ο χώρος δεν αποτελεί εμπόδιο επ'ουδενί...

Άβαταρ μέλους
dony
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Σάβ 14 Μάιος 2016, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ (Καισαριανή)
Has thanked: 25 times
Been thanked: 176 times
Επικοινωνία:
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: Once We Were Kings #5 - Το διαχρονικό παζάρι

#3

Δημοσίευση από dony » Κυρ 12 Μαρ 2017, 12:32

Εντάξει, όπως καταλαβαίνεις ήταν ΠΟΛΥ παραπάνω από ένα γραφείο ο χώρος που καταλάμβαναν όλα αυτά! Αν βάλεις και στην εξίσωση το ότι θέλω να τα έχω στημένα και λειτουργικά αυτομάτως τα προβλήματα πολλαπλασιάζονται και οι... ανακατατάξεις είναι στην ημερήσια διάταξη!

Για στοκαδόρους και αποθήκες τώρα δεν έχω να πω κάτι περισσότερο πέραν της πάγιας θέσης μου "ό,τι δεν χρησιμοποιείς, δώστο"...
We sold our soul for Rock n' Roll
Retro-νέα, παρουσιάσεις και δοκιμές: > dony.gr <

Απάντηση