Βοήθεια για νέα και σταθερά μέλη

.Για να μπορείτε να στείλετε προσωπικά μηνύματα.... πρέπει πρώτα να κάνετε 1 Post!
.Όταν βάζετε νέες αγγελίες προσθέστε στην περιγραφή του topic την λέξη[ΠΩΛΗΣΗ] ή [ΖΗΤΗΣΗ]
.Το forum μπορείτε πια να το βλέπετε και από το κινητό σας μέσα από την εφαρμογή TAPATALK.
.Γίνονται επισκευές και Recap σε ΟΛΑ τα Commodore,Atari,Spectrum και Amstrad κατόπιν συνεννόησης.

RETRO TABLE - ARCADE MACHINE 2018

Other Hardware
Άβαταρ μέλους
dony
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1240
Εγγραφή: Σάβ 14 Μάιος 2016, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ (Καισαριανή)
Has thanked: 24 times
Been thanked: 174 times
Επικοινωνία:
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: RETRO TABLE - ARCADE MACHINE 2018

#13

Δημοσίευση από dony » Δευ 01 Ιαν 2018, 14:32

grue έγραψε:
Κυρ 31 Δεκ 2017, 20:58
dony έγραψε:
Κυρ 31 Δεκ 2017, 11:55
Τα 2 διαζύγια μίλησαν! :buttshake:
Εγώ έχω ένα μόνο αλλά μου είχε πει την Amiga σκουπίδι.

Φυσικά δε χώρισα γι'αυτό αλλά θα μπορούσα. :houla:
Και πάλι καλά που πρωτοστάτησε το καθαρό μυαλό και η ψυχραιμία και δεν είχαμε αίματα! :chainsaw:
dinohatzi έγραψε:Εμεις που τραβάμε τα πάθη του χριστού κάθε μέρα για 500 ευρώ τι να πούμε ;
Πωπω ρε Κώστα δράμα, πώς την παλεύεις; Σε παρακαλώ, την επόμενη φορά που θα βρεθούμε θύμησέ μου να σου δώσω καμιά 800αριά εκατομμύρια να σταματήσεις να τρως τα χέρια σου και τα γόνατά σου στην καθημερινή μάχη για τα 500€... :allatis:


We sold our soul for Rock n' Roll
Retro-νέα, παρουσιάσεις και δοκιμές: > dony.gr <

Άβαταρ μέλους
dimfil
Δεν με πιάνει κανείς
Δεν με πιάνει κανείς
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Δευ 14 Νοέμ 2016, 21:52
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: RETRO TABLE - ARCADE MACHINE 2018

#14

Δημοσίευση από dimfil » Δευ 01 Ιαν 2018, 17:18

dinohatzi έγραψε:
Δευ 01 Ιαν 2018, 12:26
Ρε μαικ μας δουλεύεις εσύ αν πουλήσεις 950 πλέι μομπιλ το έβγαλες το τραπεζακι :nananana:
Εμεις που τραβάμε τα πάθη του χριστού κάθε μέρα για 500 ευρώ τι να πούμε ; Οσοι ήταν μπροστά ξέρουν ότι το κανόνισε με την κική και εμένα μου είπαν το λογαριασμό εγώ είμαι το θύμα του καταναλωτισμού της Κικής αυτή είναι η αλήθεια :happyday:

Θεούλης...!!!

Άβαταρ μέλους
mike
βρρουυυυυμμμμ...
βρρουυυυυμμμμ...
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Δευ 23 Μάιος 2016, 22:54
Been thanked: 1 time
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: RETRO TABLE - ARCADE MACHINE 2018

#15

Δημοσίευση από mike » Δευ 01 Ιαν 2018, 22:11

dinohatzi έγραψε:
Δευ 01 Ιαν 2018, 12:26
Ρε μαικ μας δουλεύεις εσύ αν πουλήσεις 950 πλέι μομπιλ το έβγαλες το τραπεζακι :nananana:
Εμεις που τραβάμε τα πάθη του χριστού κάθε μέρα για 500 ευρώ τι να πούμε ; Οσοι ήταν μπροστά ξέρουν ότι το κανόνισε με την κική και εμένα μου είπαν το λογαριασμό εγώ είμαι το θύμα του καταναλωτισμού της Κικής αυτή είναι η αλήθεια :happyday:
Κατσε γιατι δεν τα λες με ακριβεια,
για 500 ευρω ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ που περνεις εσυ, και εγω θα την εκανα την δουλεια, και με την Κικη θα ειμουν και λογαριασμο θα πληρωνα, και σκαραβαιο σενιο θα ειχα, και βεσπα γυαλισμενη με αυγολεμονο.
Αλλα τωρα δεν γινεται δουλεια μονο με την βασιλισσα πλαιμομπιλ της Κικης, πρεπει να βρουμε καμια ομαδα σουμπουτεο και καμια πλακετα jamma (ξερεις εσυ, και για τα 3) για να βγαλουμε το τραπεζακι.

Kiki
Normal User
Normal User
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ 26 Νοέμ 2017, 15:15
Been thanked: 1 time
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: RETRO TABLE - ARCADE MACHINE 2018

#16

Δημοσίευση από Kiki » Πέμ 01 Φεβ 2018, 15:50

Πολύ καλό Master μου χτες τερμάτισα ένα από τα πολλά παιχνίδια του!!

Άβαταρ μέλους
dimfil
Δεν με πιάνει κανείς
Δεν με πιάνει κανείς
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Δευ 14 Νοέμ 2016, 21:52
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: RETRO TABLE - ARCADE MACHINE 2018

#17

Δημοσίευση από dimfil » Πέμ 01 Φεβ 2018, 20:19

Kiki έγραψε:
Πέμ 01 Φεβ 2018, 15:50
Πολύ καλό Master μου χτες τερμάτισα ένα από τα πολλά παιχνίδια του!!

:bravo:
Είμαι περίεργος πάντως να δω τι σεμεδάκι έχεις βάλει πάνω!

Άβαταρ μέλους
dony
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1240
Εγγραφή: Σάβ 14 Μάιος 2016, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ (Καισαριανή)
Has thanked: 24 times
Been thanked: 174 times
Επικοινωνία:
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: RETRO TABLE - ARCADE MACHINE 2018

#18

Δημοσίευση από dony » Σάβ 03 Φεβ 2018, 08:59

dimfil έγραψε:
Κυρ 31 Δεκ 2017, 15:57
Ε, όχι και δυστυχία ρε σεις επειδή δεν με αφήνει να βάλω arcade στο σαλονι! Σιγά το θέμα...
Τις ψησταριές τις γουστάρω πιο πολύ από τα ρετροσκατολοΐδια. Να τη χωρίσω επειδή δεν με αφήνει να βάλω κάρβουνα στο καθιστικό;
Μηχανήματα δεν μαζεύω πολλά επειδή έτσι επιλέγω εγώ, δεν μου το απαγορεύει κανείς. Τώρα, αν εσείς αισθανόσασταν δυστυχισμενοι, καλά κάνατε και το διαλυσατε!

Αλλά εγώ, γυναίκα που ήρθε μαζί μου με το 1200gs μέχρι Γερμανία και πίσω με βροχή και χιόνι, ΔΕΝ τη χωρίζω με τίποτα!
Σιγά ρε Μήτσο, με το 1200gs ήρθε, δεν ήρθε με Honda Chaly! :edogel:

Και ναι, αυτό με τα κάρβουνα και το σαλόνι να το κοιτάξεις: ποια γυναίκα δεν αφήνει να βάζεις κάρβουνα στο σαλόνι; :nananana:
We sold our soul for Rock n' Roll
Retro-νέα, παρουσιάσεις και δοκιμές: > dony.gr <

Άβαταρ μέλους
dimfil
Δεν με πιάνει κανείς
Δεν με πιάνει κανείς
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Δευ 14 Νοέμ 2016, 21:52
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: RETRO TABLE - ARCADE MACHINE 2018

#19

Δημοσίευση από dimfil » Σάβ 03 Φεβ 2018, 17:44

dony έγραψε:
Σάβ 03 Φεβ 2018, 08:59
dimfil έγραψε:
Κυρ 31 Δεκ 2017, 15:57
Ε, όχι και δυστυχία ρε σεις επειδή δεν με αφήνει να βάλω arcade στο σαλονι! Σιγά το θέμα...
Τις ψησταριές τις γουστάρω πιο πολύ από τα ρετροσκατολοΐδια. Να τη χωρίσω επειδή δεν με αφήνει να βάλω κάρβουνα στο καθιστικό;
Μηχανήματα δεν μαζεύω πολλά επειδή έτσι επιλέγω εγώ, δεν μου το απαγορεύει κανείς. Τώρα, αν εσείς αισθανόσασταν δυστυχισμενοι, καλά κάνατε και το διαλυσατε!

Αλλά εγώ, γυναίκα που ήρθε μαζί μου με το 1200gs μέχρι Γερμανία και πίσω με βροχή και χιόνι, ΔΕΝ τη χωρίζω με τίποτα!
Σιγά ρε Μήτσο, με το 1200gs ήρθε, δεν ήρθε με Honda Chaly! :edogel:

Και ναι, αυτό με τα κάρβουνα και το σαλόνι να το κοιτάξεις: ποια γυναίκα δεν αφήνει να βάζεις κάρβουνα στο σαλόνι; :nananana:

Ήρθε όμως φίλε!
Δεν κώλωσε να βραχεί, να λασπωθεί,να φάει το κρύο και το χιόνι! Την ίδια ώρα που άπειρες άλλες κάθονται και γυαλίζουν νύχια αντί να μπουν στον κόπο να πάρουν μια μυρωδιά από αυτό που γουστάρει ο άλλος...
Χαλάλι της, ας μη γουστάρει και πολύ παλιατζούρα στο σπίτι. Εδώ που τα λέμε, ούτε εγώ τα γουστάρω πια...

Όσον αφορά τα κάρβουνα, έχουμε βρει μέση λύση... Έχουμε "διαρκείας " στα Καλύβια!

Άβαταρ μέλους
dony
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1240
Εγγραφή: Σάβ 14 Μάιος 2016, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ (Καισαριανή)
Has thanked: 24 times
Been thanked: 174 times
Επικοινωνία:
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: RETRO TABLE - ARCADE MACHINE 2018

#20

Δημοσίευση από dony » Σάβ 03 Φεβ 2018, 20:58

dimfil έγραψε:
Σάβ 03 Φεβ 2018, 17:44
dony έγραψε:
Σάβ 03 Φεβ 2018, 08:59
dimfil έγραψε:
Κυρ 31 Δεκ 2017, 15:57
Ε, όχι και δυστυχία ρε σεις επειδή δεν με αφήνει να βάλω arcade στο σαλονι! Σιγά το θέμα...
Τις ψησταριές τις γουστάρω πιο πολύ από τα ρετροσκατολοΐδια. Να τη χωρίσω επειδή δεν με αφήνει να βάλω κάρβουνα στο καθιστικό;
Μηχανήματα δεν μαζεύω πολλά επειδή έτσι επιλέγω εγώ, δεν μου το απαγορεύει κανείς. Τώρα, αν εσείς αισθανόσασταν δυστυχισμενοι, καλά κάνατε και το διαλυσατε!

Αλλά εγώ, γυναίκα που ήρθε μαζί μου με το 1200gs μέχρι Γερμανία και πίσω με βροχή και χιόνι, ΔΕΝ τη χωρίζω με τίποτα!
Σιγά ρε Μήτσο, με το 1200gs ήρθε, δεν ήρθε με Honda Chaly! :edogel:

Και ναι, αυτό με τα κάρβουνα και το σαλόνι να το κοιτάξεις: ποια γυναίκα δεν αφήνει να βάζεις κάρβουνα στο σαλόνι; :nananana:

Ήρθε όμως φίλε!
Δεν κώλωσε να βραχεί, να λασπωθεί,να φάει το κρύο και το χιόνι! Την ίδια ώρα που άπειρες άλλες κάθονται και γυαλίζουν νύχια αντί να μπουν στον κόπο να πάρουν μια μυρωδιά από αυτό που γουστάρει ο άλλος...
Χαλάλι της, ας μη γουστάρει και πολύ παλιατζούρα στο σπίτι. Εδώ που τα λέμε, ούτε εγώ τα γουστάρω πια...

Όσον αφορά τα κάρβουνα, έχουμε βρει μέση λύση... Έχουμε "διαρκείας " στα Καλύβια!
Εννοείται μωρέ, για πλάκα τα γράφω - λες να μιλάω σοβαρά για το Chaly; :dose:

Από εκεί και πέρα, υπάρχουν μέσες λύσεις για τα πάντα. Στην τελική, αν σου "φορέσει" ένα σκρίνιο 1,20x0,80x1,80m έχεις κάθε δικαίωμα να καταλάβεις τον ίδιο όγκο με "παλιαατζούρες". Και, στην τελική, πραγματικά αναρωτιέμαι τι μπορεί να φέρει η σύντροφος του καθένα μας μέσα στο σπίτι που αισθητικά να μπορεί να συναγωνιστεί έναν original iMac - κι ας είναι παλιατζούρα. Δεν είπα να κοτσάρεις μια σάπια καμπίνα με αράχνες στη μέση του σαλονιού που να παίζει μονάχα το Gorf αλλά κι απ' την άλλη μια τραπεζαρία να με το συμπάθιο με 6 καρέκλες για 2 τραπεζώματα το χρόνο μήπως είναι too much; Λέω, δεν ξέρω... :gialege:
We sold our soul for Rock n' Roll
Retro-νέα, παρουσιάσεις και δοκιμές: > dony.gr <

Άβαταρ μέλους
dimfil
Δεν με πιάνει κανείς
Δεν με πιάνει κανείς
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Δευ 14 Νοέμ 2016, 21:52
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: RETRO TABLE - ARCADE MACHINE 2018

#21

Δημοσίευση από dimfil » Σάβ 03 Φεβ 2018, 21:11

Λοιπόν, εκείνο το μηχάνημα που είχε συμπαθήσει ιδιαιτέρως ήταν ο iMac G4 "λαμπατέρ"...!!! Να τρρλαίνεσαι...
Άβυσσος η ψυχή των γυναικών...

Kiki
Normal User
Normal User
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ 26 Νοέμ 2017, 15:15
Been thanked: 1 time
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: RETRO TABLE - ARCADE MACHINE 2018

#22

Δημοσίευση από Kiki » Τρί 06 Φεβ 2018, 16:31

Θα σου το βγάλω φωτογραφίες με τα πρικια μου πάνω φιλιά πολλά Master μου

Άβαταρ μέλους
dony
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1240
Εγγραφή: Σάβ 14 Μάιος 2016, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ (Καισαριανή)
Has thanked: 24 times
Been thanked: 174 times
Επικοινωνία:
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: RETRO TABLE - ARCADE MACHINE 2018

#23

Δημοσίευση από dony » Τρί 06 Φεβ 2018, 18:32

Kiki έγραψε:
Τρί 06 Φεβ 2018, 16:31
Θα σου το βγάλω φωτογραφίες με τα πρικια μου πάνω φιλιά πολλά Master μου
Άντε, για να δούμε...
We sold our soul for Rock n' Roll
Retro-νέα, παρουσιάσεις και δοκιμές: > dony.gr <

Άβαταρ μέλους
MasterGR
Admin
Admin
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Τετ 11 Μάιος 2016, 21:41
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Has thanked: 197 times
Been thanked: 25 times
Επικοινωνία:
Status: Χωρίς σύνδεση

Re: RETRO TABLE - ARCADE MACHINE 2018

#24

Δημοσίευση από MasterGR » Τρί 06 Φεβ 2018, 23:13

Άντε ντε!!
Να δούμε και εμείς που δεν πήραμε προίκα και ζηλεύουμε!!
We make papades.. in any color!!
ALL THE OTHERS MAKE ONLY NUNS!

Απάντηση